Güvenli Alışveriş

Güvenlik Politikası 

Asiachaiart.com üzerinden gerçekleştirilen her türlü sipariş, “”veri – kredi kartı – işlem”” güvenlik üçgeni içerisinde değerlendirilmektedir

Veri Güvenliği
Üye olurken sisteme girdiğiniz bilgiler güvenli veritabanında saklanmaktadır. Asia Chai Art sakladığı bu verileri herhangi bir amaçla ve hiçbir zaman genel paylaşıma açmayacağını ve/veya üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşmayacağını taahhüt eder. Bu verilerin saklandığı veritabanına dışarıdan müdahale edilememesi için gerekli her türlü bilgi güvenliği önlemleri alınmaktadır.

Kredi Kartı Güvenliği
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Alışveriş sepetinizi onayladıktan sonraki tüm işlemler sizin bilgisayarınız ve birlikte çalışmakta olduğumuz banka arasında 128-bit şifrelenmiş elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgileriniz, site yöneticileri dahil herhangi bir üçüncü şahıs tarafından görüntülenemez. Girdiğiniz kredi kartı bilgileri sadece alışveriş esnasında kullanılmakta ve hiçbir şekilde sitenin veri bankasında tutulmamaktadır.

Bazı durumlarda bankanız sizden sözlü olarak siparişiniz için teyit isteyebilir. Bu durumda bankanız sizi bankada tutulan kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin özellikle telefon numaranızın güncel olduğundan emin olunuz. Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için sisteme girmiş olduğunuz telefon numaraları ve e-posta adresiniz kullanılacaktır.

İşlem Güvenliği
Asiachaiart.com’da alışverişleriniz SSL (Secure Socket Layer) sertifikası garantisi altındadır. SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu ana-makine (server) arasındaki bilgi akışının güvenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Sertifika bir anahtarlama dosyasından oluşur ve sunucuya yüklenir. Bir siteye normal olarak HTTP protokolü ile bağlanılır ve ziyaretçi-sunucu arasında bilgiler normal paketleme ile akar. SSL sertifikası kullanıldığında güvenli olarak çağrılacak sayfa veya siteye HTTPS protokolü ile bağlanılır. Bu sayede ziyaretçi-sunucu arasındaki bilgiler şifrelenmiş olarak paketlenir ve ancak kullanıcı tarayıcısı (browser) veya sunucu tarafından çözülür. Böylelikle kullanıcı tarafından sunucuya gönderilecek önemli bilgiler, kredi kartı, üye bilgileri, vs. sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinde okunamaz veya alınamaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir